Pieszo i rowerem

Darmowe

Dziewczynka na Hali Łabowskiej.

Mofety – największa mofeta w Karpatach. Ciekawe zjawisko w postaci 11 kręgów z wodą mineralną z których wydobywa się naturalny dwutlenek węgla.
Strona internetowa.

Hala Łabowska – szlak nieco oddalony od Tylicza, ale dla miłośników gór 20 minutowy dojazd nie będzie stanowił problemu. Można również wybrać szlak rowerowy, który prowadzi bezpośrednio z Jaworzyny Krynickiej.
Na szycie czeka na nas schronisko, miejsce na ognisko i sporo pięknych widoków.
Strona internetowa.

Po zachodzie słońca.
Chłopczyk z lornetką.

Ścieżka Edukacyjna Na Rakowsku – trasa zlokalizowana w całości na terenie Tylicza, mierząca 4 km długości. Ukazuje główne walory przyrody i bogactwa zasobów naturalnych. Na ścieżce znajdziemy m.in.: źródła wody mineralnej , lasy sosnowe i jodłowe, kamieniołom. Cała ścieżka jest oznakowana tablicami informacyjnymi.
Strona internetowa.

Mofety – największa mofeta w Karpatach. Ciekawe zjawisko w postaci 11 kręgów z wodą mineralną z których wydobywa się naturalny dwutlenek węgla.
Strona internetowa.

Kralova Studnia – piesza wycieczka na Słowację do Studni Królów to propozycja na rodzinny spacer granicą polsko-słowacką. Trasa jest stosunkowo łatwa i krótka. Po około godzinnym marszu możemy odpocząć na “Ławce Trzech Króli” przy Kralovej Studni i zachwycać się widokami na polską i słowacką stronę podczas gdy dzieci miło spędzą czas na gigantycznej huśtawce I placu zabaw w cieniu drzew. Nieco dalej można wejść na wieże widokową z której rozciąga się widok na pobliskie miasto Lenartov.

 

Ścieżka rowerowa – nowo otwarta ścieżka łącząca Muszynę z centrum Krynicy-Zdroju. Trasa wiedzie wzdłuż rzeki Muszynka, po drodze kilka placów zabaw. 

Wierchomla – to kolejna propozycja na udany aktywny dzień. Po dotarciu do celu w schronisku można zjeść ciepły posiłek i odpocząć na hamaku podziwiając panoramę Tatr. Na szczyt wiedzie łagodna szeroka droga biegnąca wzdłuż rwącego potoku nadająca się zarówno na pieszą wycieczkę jak i na rowerowy wypad.
Schronisko Wierchomla.

Wycieczka rowerowa.
Dziewczyna na rowerze.

 

Rowerowy Szlak Wód Mineralnych – dobrze przygotowana i opisana trasa rowerowa zlokalizowana w różnych miejscowościach w gminie Muszyna. Na trasie najważniejsze ujęcia różnych rodzajów wód mineralnych a przy okazji malownicze widoki ziemi muszyńskiej i graniczącej Słowacji.
Strona internetowa.

Płatne

Jaworzyna Krynicka – Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką to jedna z największych atrakcji w Krynicy – Zdroju. Na szczyt można dostać się koleją z dolnej stacji na Czarnym Potoku lub szlakiem – pieszo bądź na rowerze. Oprócz pięknych widoków z tego najwyższego szczytu w regionie, na górze czeka mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Strona internetowa.
Widok z Jaworzyny Krynickiej.
Wschód słońca na Jaworzynie Krynickiej.

Wieża widokowa w koronach drzew – pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew I najdłuższa ścieżka, która do niej prowadzi. Dodatkową atrakcją jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Na Wieżę można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Ścieżka została przystosowana dla wózków.
Strona internetowa.

Scroll to Top