Ciekawe miejsca

Darmowe

Golgota w Tyliczu.
Golgota i Dróżki Maryjne w Tyliczu.
Ogrody zmysłów – inaczej zwane Sensorycznymi to piękny ogród podzielony  na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. Z ogrodów sensorycznych może korzystać każdy, niezależnie od stanu zdrowia i wieku. To miejsce sprzyjające relaksowi, pełne ciszy i spokoju. Strona internetowa.

Golgota I Dróżki Maryjne w Tyliczu – wokół Kościoła znajduje się pięknie zagospodarowany plac a na nim wieża wzniesiona z kamieni. Ze szczytu wieży rozciąga się wspaniały widok na kapliczki połączone wielkim różańcem a także  na całą okolicę.
Strona internetowa.

Muzeum Dziejów Tylicza – miejsce, w którym dowiemy się o historii i dawnym życiu mieszkańców Tylicza.

Ogrody zmysłów.
Ogrody Zmysłów - Muszyna.
Góra Malnik.
Widok z góry "Malnik" - Muszyna.
Leżaki w ogrdzie zmysłów.
Ogrody Zmysłów - Muszyna.

Architektura drewniana i cerkwie – warto odwiedzić perły architektury rozsiane na terenie gminy Muszyna i Krynica- Zdrój m.in.: najstarsza cerkiew drewniana na terenie polskich Karpat mieszcząca się w Powroźniku. Od 2013 roku wpisana na listę UNESCO.
Strona internetowa.

Pijalnie wód mineralnych  – największym bogactwem regionu są niewątpliwie naturalnie występujące  wody mineralne. Zarówno w Tyliczu( 4 źródła) jak i w Krynicy-Zdroju( 4 Pijalnie) czy w Muszynie można skosztować różnych wód, z których każda posiada odmienny skąd i charakterystyczne właściwości lecznicze i smakowe.
Strona internetowa.

Ruiny Zamku w Muszynie – Ruiny zamku muszyńskiego znajdują się  na stromym wzgórzu nad zakolem rzeki Poprad, w widłach potoków Szczawnik i Muszynka. Wzgórze to potocznie jest nazywane „Basztą”.
Strona internetowa.

Płatne

Ogrody biblijne – Muszyńskie Ogrody Biblijne  zostały otworzone 28 Czerwca 2015 roku i są największymi tego typu ogrodami w Polsce. To szczególne miejsce, w którym za pomocą symboli, rzeźb i  bogatej roślinności, zobrazowane są dzieje zawarte na łamach Pisma Świętego. Cały obszar podzielony jest na 5 ogrodów tematycznych. Kolejność zwiedzania jest sugerowana przez ponumerowane fragmenty Biblii, a każda roślina ma tabliczkę z opisem. Na terenie ogrodu znajduje się także źródło wody mineralnej „Maryja”.
Strona internetowa.

Muzeum Nikifora – kolekcja obrazów, a także osobistych pamiątek po Nikiforze – najbardziej znanym krynickim artyście. Niedawno odrestaurowane muzeum, znajduje się w drewnianej Willi „Romanówka” w centrum uzdrowiska. W Krynicy znajduje się również pomnik malującego Nikifora w towarzystwie psa.

Ogrody Biblijne w Muszynie.
Scroll to Top